Soutěsky

Soutěsky

http://www.hrensko.cz/soutesky/
Nádherné soutěsky v údolí řeky Kamenice jsou jednou z největších turistických atrakcí národního parku České Švýcarsko.
Pěší cesta vede pod skalními převisy, několika tunely a přes četné lávky. Dva úseky jdou absolvovat pouze na lodičce, jedná se o Edmundovu a Divokou soutěsku. Plavba na lodičkách je doprovázená s humorným výkladem a spuštěním vodopádu.

Edmundova soutěska
Její stěny tvoří strmé, často kolmé skalní stěny, vystupující nad úroveň hladiny do výšky 50 až 150 metrů, V úseku, kde skály spadají přímo do vody, nahrazuje cestu plavba na člunech, která je dlouhá 960 m.
Divoká soutěska
Jedná se o hluboký skalnatý kaňon řeky Kamenice, který navazuje u Mezního můstku na Edmundovu soutěsku. Od Mezního můstku vede stezka k dolnímu přístavišti, další úsek, který je dlouhý 450 m, je přístupný jen na člunech.
Přístupnost:

Od hotelu Belveder vedou dvě turistické stezky – červeně značená turistická cesta, tzv. „Údolí Suché Kamenice“. Cesta po této stezce trvá cca. 1,5 hodiny do Hřenska, nebo zeleně značená, nově renovovaná stezka. Vede k údolí Labe a napojuje se na červenou turistickou stezku do Hřenska. Tato cesta vám zabere zhruba 40 minut. Ze Hřenska jsou soutěsky vzdálené cca. 30 minut.

Autem je cesta cca.6,5 km dlouhá. Auto pak musíte nechat na parkovišti ve Hřensku (placené parkoviště za restaurací Klepáč).

Provozní doba:

denně od Velikonoc až do 2.11. 2008.

Edmundova soutěska – denně od 9.00 do 18.00 hodin(poslední loď směr Hřensko jezdí v 18,00 hod. a směr Mezná v 17,30 hod.)

Divoká soutěska – dočasně z technických důvodů uzavřena

Vstupné:

dospělí 70,-Kč,

děti: 30,-Kč.